Kombinované ohrievače vody a ich najväčšie výhody.

Kombinované ohrievače vody a ich najväčšie výhody.

Považujeme za samozrejmosť, že nám doma z kohútikov tečie teplá voda, ktorú využívame pri umývaní, varení, praní a iných činnostiach. Voda a jej ohrev však nie je najlacnejší, preto by sme mali vedieť s vodou hospodáriť. V prvom rade je dôležité si vybrať správny ohrievač, ktorý nám zabezpečí komfort. Poznáme niekoľko typov ohrievačov – rain-17967_960_720elektrické, akumulačné, priamovýhrevné, prietokové, alebo kombinované.

Aké sú kombinované ohrievače vody?

Kombinované ohrievače vody nazývané aj obojživelníky sú zložené z priameho vykurovacieho telesa a z vykurovacej špirály v ktorej je voda. Vo vykurovacích mesiacoch je voda zohrievaná v zásobníku pomocou vykurovacej špirály. V letných mesiacoch sa na zohrievanie vody používa elektrický ohrev.

Kombinovaný ohrievač vody možno napojiť na rôzne tepelné zdroje – na kotol, tuhé palivo, krbovú vložku, či na vodu ústredného kúrenia. V zime sa tak ohrieva voda pri kúrení a v lete pomocou elektrickej energie. Kombinované ohrievače vody sa vyznačujú skutočne krátkou dobou ohrevu a zároveň majú aj poistku proti prehriatiu ohrievača, alebo zamrznutiu vody.

Aké sú najväčšie výhody kombinovaných ohrievačov?

–          Kombinované ohrievače sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou, údržbou, aj ovládaním.

–          Kombinované ohrievače dokážu ohriať veľké množstvo vody naraz. Doba ohrevu vody je krátka, teplotu vody možno vizuálne kontrolovať a ohrievač je možné napojiť aj na cirkuláciu.

–          Vyznačujú sa dlhou životnosťou, preto ich možno považovať za dlhodobú investíciu. Majú ochranu proti korózii a nerezové ohrievacie teleso.

–          Tieto zariadenia sú spoľahlivé a kvalitné a tak sa môžete spoľahnúť na to, že sa vám o ohrev vody stará ten najlepší ohrievač.