Kedy vás dokáže zachrániť leštiaca plsť?

Kedy vás dokáže zachrániť leštiaca plsť?

plstene-kotuce-16.thumb_470x300Plsť je netkaná textília, ktorej hlavnou surovinou na výrobu je ovčia vlna. Plsť alebo inak aj filc vzniká spolupôsobením vlhkého tepla, tlaku a trenia, vďaka ktorému sa vlna zmrští a následne sa spojí, teda sa zaplstí. Výsledkom je polotovar so širokým spektrom možného využitia. V závislosti od materiálovej zmesi a tiež spôsobu spracovania je možné vytvoriť viaceré druhy plsti s rozličnými vlastnosťami. Dostupná je tak plsť vlnená, dekoračná, vpichovaná alebo aj leštiaca.
Medzi základné vlastnosti plsti patria napríklad tesnenie, izolácia, schopnosť trvalo si udržiavať pružnosť, odolnosť a sila. Vďaka svojim vlastnostiam má široké využitie takmer vo všetkých odvetviach priemyslu, či už v automobilovom, oceliarskom, v strojárenstve, stavebníctve alebo aj pri inom technickom či dekoratívnom využití – najmä jej farebné variácie a dekoračná plsť. Každý jeden druh plsti si stále zachováva svoje základné vlastnosti a slúžiť tak môže na izoláciu, ako tesniaci, leštiaci či mazací materiál. Všetky druhy plsti sú dostupné v rôznych tvaroch, rozmeroch a tvrdostiach. Rovnako je tomu aj u špeciálnej, leštiacej plsti. Práve vlnené leštiace plsťové produkty nachádzajú široké uplatnenie v oblasti leštenia a jemného brúsenia ako nosič pre všetky typy brúsnych a leštiacich pást.
Leštiace plsťové produkty sa používajú na leštenie, odstránenie skutočne veľmi znečistených povrchov, zalešťovanie, preleštenie lakov a odstraňovanie škrabancov na kovových a plastových povrchoch, či výrobkov z mramoru, žuly a skla. Ak si teda neviete dať rady s extrémne špinavými kovovými aj nekovovými povrchmi, leštiaca plsť je pravdepodobne jediná možnosť vašej záchrany. A kde tento zázrak nájdete? Vyskúšajte internetovú stránku refima.sk. Tam vás nesklamú.