K cyklistickej výbave patria aj cyklistické rukavice.

K cyklistickej výbave patria aj cyklistické rukavice.

Každý cyklista vie, že súčasťou cyklistickej výbavy nie je len prilba, chrániče a cyklistické oblečenie. Dôležité sú aj cyklistické rukavice, ktoré chránia ruky pred nepriaznivými vplyvmi. Pred tým, ako sa rozbehnete do predajne a siahnete po prvých rukaviciach, ktoré vám padnú do oka, zamyslite sa. Musíte si ujasniť, aké rukavice chcete, kedy ich budete využívať a čo od nich očakávate.

Ako si vybrať správne cyklistické rukavice?

Poznáme niekoľko druhov cyklistických rukavíc, za hlavné rozdelenie však považujeme rozdelenie na zimné a letné cyklistické rukavice. Krátke rukavice sú na leto omnoho vhodnejšie ako rukavice do zimy. V zimných rukaviciach by sa cyklistom zbytočne potili ruky, čo môže byť veľmi nepríjemné. Rovnako naopak – ani v zime by sa nemali nosiť krátke rukavice. Najlepšie je, keď každý cyklista vlastní niekoľko párov rukavíc, ktoré si môže s prihliadnutím na počasie meniť.

Kvalita niečo stojí.

Cyklistické rukavice si môžete zohnať u rôznych predajcov už za pár eur, ale mali by ste vedieť, že za kvalitnejšie rukavice si musíte priplatiť. Dobré rukavice sa vyznačujú nielen kvalitou a odolnosťou, ale tiež skvelým dizajnom, odľahčenou konštrukciou, aj gélovými vložkami. Vďaka tomu, že skvelo sedia na rukách, dokážu poskytnúť ten najlepší komfort pri jazde.

Zimné cyklistické rukavice ochránia vaše ruky pred chladom.

Zima dáva pokožke zabrať, preto sú rukavice s dlhými prstami pre každého cyklistu veľmi dôležité. Zimné cyklo rukavice sú odolné voči chladu a vetru, sú priľnavé a vyznačujú sa termoregulačnými vlastnosťami. Zapínajú sa na suchý zips, alebo majú sťahovaciu manžetu. Súčasťou cyklistických rukavíc bývajú aj reflexné prvky, ktoré vás ochránia v hmlistom počasí, alebo v šere.