Doprajte svojej garáži maximálnu ochranu

Doprajte svojej garáži maximálnu ochranu

Garáž je miestom, ktoré primárne slúži na parkovanie a tiež ochranu auta pred zlodejmi či nepriaznivým počasím. Avšak mnohí z nás využívajú garáž aj na uskladňovanie rozličných predmetov a domácich nástrojov, ako napríklad kosačku, elektrické píly či bicykle. Čím viac hodnotných vecí v garáži máte, tým je väčším lákadlom pre zlodejov. Ak nechcete byť nemilo prekvapení, mali by ste myslieť na jej zabezpečenie.

Predtým, ako sa zlodeji rozhodnú vykradnúť vás, sa presvedčia, či sa im to vôbec oplatí. Ako to zistia? Jednoducho. Cez okno. Preto čo i len zabudnite na to, že by ste okná nezaclonili. Najjednoduchšie to spravíte pomocou klasických záclon alebo roliet, ktoré by ste vždy vo vašej neprítomnosti mali mať zatiahnuté. Ak je vaša garážová brána kvalitná a nikto sa cez ňu nedostane, pravdepodobne sa vyberie dnu práve okenným otvorom. Dajú sa jednoducho vypáčiť alebo i rozbiť. Najideálnejším riešením bude, ak na ne dáte mreže. Uznávame, že je to trochu menej estetické riešenie, avšak účinné.

black-37329_1280

Svetlo s detektorom pohybu

Ďalším zo spôsobov, ako svoju garáž ochrániť od zlodejov, je výmena klasického osvetlenia za lampu, ktorá má zabudovaný detektor pohybu. Nikto nebude vykrádať dom, keď na nich bude svietiť svetlo. Ak si nechcete kupovať aj nové svetlo, je tu aj možnosť kúpy samostatného detektora pohybu, ktorý sa jednoducho nainštaluje na staré osvetlenie.

Vždy po ruke

Zabezpečenie garáže majte vždy pri sebe, pretože dlhoprstí veľmi dobre vedia, kde majú hľadať diaľkové ovládanie od zabezpečenia. Práve preto by ste ho mali vždy nosiť pri sebe. Najlepšie spravíte, ak si zakúpite diaľkové ovládanie, ktoré je menšie a odložíte si ho kamkoľvek, aj do vrecka. Budete ho mať tak vždy pri sebe. Takýto typ diaľkového ovládania nájdete v ktoromkoľvek špecializovanom obchode. Pracovníci vám určite poradia, ktorý typ ovládania sa hodí pre vašu garážovú bránu a vy si môžete vybrať z veľkého množstva širokej palety ovládaní. Nemusíte sa báť ani inštalácie ovládania, pretože k nemu dostanete aj podrobný návod na použitie, vďaka ktorému si ho jednoducho naprogramujete.

Čo robiť, ak ovládanie stratíte?

Stať sa môže čokoľvek a ak svoje diaľkové ovládanie stratíte, je väčšia pravdepodobnosť, že sa dostane do nesprávnych rúk, ktoré by mali zálusk na obsah vašej garáže. Ak sa dostanete do podobnej situácie, nájdite návod na ovládanie garážovej brány a na základe inštrukcií zresetujte kód otváracieho zariadenia. Ak aj niekto vaše diaľkové ovládanie nájde a chcel by sa prebúrať cez zabezpečenie garáže, nebude vedieť ako.

Máte nainštalovaný alarm?

Možností, ako zabezpečiť svoju garáž, je viacero a jednou z nich je aj alarm. Alarmy sú v súčasnosti cenovo dostupné riešenie pre každého, kto chce mať kontrolu nad svojou nehnuteľnosťou a nebyť v prípade neprítomnosti vždy v strese, čo sa deje u vás doma. Na trhu dnes nájdete naozaj širokú ponuku rozličných alarmov či iných zabezpečovacích zariadení.