Čo znamená pojem refinancovanie?

Čo znamená pojem refinancovanie?

Často sa v reklamách, upútavkách, na billbordoch a reklamných letákoch stretávame s pojmom refinancovanie. Množstvo ľudí však nevie, čo tento pojem znamená a ako to refinancovanie vlastne funguje. Pozrime sa teda spoločne na to.

Čo môžem refinancovať?

Refinancovať sa dajú úplne všetky typy pôžičiek. Ľudia sa však najčastejšie rozhodnú refinancovať hypotekárne úvery, nakoľko tie sa berú na desiatky rokov a už po pár rokoch dokážu byť krajne nevýhodné.

Čo tým získam?

Refinancovaním sa v podstate vymení nevýhodná pôžička za výhodnú. Ak vám neponúknu refinancovanie vo vašej aktuálnej banke alebo nebankovke, môžete skúsiť inú banku. Tých je momentálne na trhu veľa a o klientov sa doslova bijú.

Ako to funguje?

Nová banka za vás vyplatí pôžičku starej banke a nastaví vám nový úrok, nový splátkový kalendár a nové podmienky. Vy tak máte možnosť získať výhodnejšie služby než v prvej banke.

Mám sa dať na refinancovanie?

Na pristúpenie k ceste refinancovania pôžičiek existuje niekoľko dôvodov. Ak spĺňate aspoň jeden z nich, mali by ste o refinancovaní uvažovať. Môžete si napríklad zníźiť mesačné splátky (alebo zvýšiť), znÍženie úrokovej sadzby, vyňatie spoludlžníka alebo prepis založenej nehnuteľnosti a výmena za inú nehnuteľnosť.

Refinancovanie je skvelý pomocník, ktorého nám priniesla doba veľkého množstva subjektov na finančnom trhu. Nájdite si tú pravú pôžičku a dostaňte sa z nevýhodnej hypotéky. Ušetrené peniaze môžete použiť aj inak!