Chystáte sa vymeniť plynové vzpery?

Chystáte sa vymeniť plynové vzpery?

Plynové pružinymajú skutočne širokév využitie a sú vyrobené v rôznych formách a z rôznych materiálov. Dovolíme si zhrnúť vám základné informácie o plynových vzperách, ako aj o tom, že na trhu nájdete viacero druhov.

 

scrap-72061_640Všeobecne o vzperách

Plynové vzpery čiže plynové pružiny sú zariadenia, ktoré umožňujú zdvíhanie krytov či iných telies, u ktorých predtým bolo nutné použiť motor či závažia. Vyrábajú sa už od 60. rokov a v dnešnej dobe si priemysel bez nich ani nemožno predstaviť. Vďaka nim je možné ľahké zdvíhanie a zatváranie. Slúži na vytvorenie sily pôsobiace proti pohybu telesa.

 

Plynové vzpery predstavujú viacúčelové výrobky jednoduchého valcovitého tvaru a oká na uchytenie.

 

Podľa konštrukcie plynových vzpier je delíme na tlačné a ťažné plynové vzpery, ktoré sú charakteristické tvrdšou blokáciou.Ďalej tiež delíme plynové vzpery na olejovej, dvojkomorové, teleskopické a tak ďalej.

 

Na tlmenie dochádza na základe olejovej náplne a stlačeného vzduchu.

 

Využitie plynových vzpier je skutočne široké  

Plynové vzpery sa využívajú všade tam, kde je nutné dvíhať veľké či ťažké bremená a zároveň je možné využiť len malú energiu, či už človeka či iného zariadenia. Bežne sa ľudia stretávajú s plynovými vzperami pri zadných dverách áut, ale tiež sú súčasťou nákladných áut, autobusov, lietadiel, garážových brán, nábytku atď.
Výrazne sa teda tieto výrobky uplatňujú v nábytkárskej a automobilovom priemysle, v strojárstve, ale aj v lekárskej technike a ďalších odboroch.