Chýbajú vám peniaze?

Chýbajú vám peniaze?

Potrebujete finančnú pôžičku, no na trhu pôžičiek sa absolútne nevyznáte? V tomto článku vám poradíme či máte nárok na pôžičku, kde si ju môžte ísť vybaviť, postup vybavenia a tiež jej výhody, ale aj nevýhody.

 

V prípade žiadateľa o úver, ktorý je zamestnaný na dobu neurčitú, je vybavenie pôžičky jednoduchšie. Banky môžu poskytnúť aj vyšší úver v prípade, že takýto žiadateľ môže ručiť hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom. Banky majú síce veľmi širokú ponuku rôznych úverov, ale dostupné naozaj pre každého sú skôr tie menšie, ako napríklad kreditná karta či povolené prečerpanie k účtu. Takáto pôžička je na občiansky preukaz, čiže na OP, veľmi dobre dostupná.

V prípade, že žiadateľ nespĺňa podmienku byť zamestnaný na dobu neurčitú, vznikajú určité obmedzenia pri požadovaní úveru ako je jeho výška, doba splatnosti, výška mesačnej splátky, výber banky alebo nebankovej inštitúcie a najmä úroková sadzba sa obvykle zvyšuje. Aj pri minimálnom príjme patria medzi pôžičky dostupné pre každého najmä krátkodobé miniúvery obvykle do 500 €.

 

Ak sa rozhodnete pre pôžičku u bankového subjektu, pripravte sa nato, že musíte spĺnať určité podmienky na jej získanie. Banka bude skúmať vaše príjmy, výdavky, úverové zaťaženie, vzdelanie, zamestnanie, rodinný stav a aj počet detí. Lepšie podmienky získate ak ste si vybudovali vyššiu bonitu u vašej banky.

Pre získanie pôžičky je dôležitý trvalý pobyt na SR a vek od 18 rokov. Pôžičku môže získať tak mladý človek ako aj dôchodca či žena na materskej. O pôžičku si môžete požiadať aj ak ste podnikateľ, živnostník alebo aj dohodár.

 

Postup je v každom prípade rovnaký a to je vyplnenie žiadosti o pôžičku. Budete potrebovať vaše doklady o príjme (minimálne 3 mesiace – výpisy z účtu alebo výplatné pásky), s dokladovateľným nižším alebo žiadnym príjmom – list vlastníctva nehnuteľnosti. V prípade podnikateľov a živnostníkov aj daňové priznanie za kalendárny rok.

 

Vašimi výhodami pri získavaní pôžičky bude ak budete mať dokladovateľný príjem, pokiaľ vlastníte nehnuteľnosť, pokiaľ máte ručiteľa alebo ste bonitný klient. Naopak nevýhodami pre vás bude ak nemáte žiadny zdokladovateľný príjem a pri menšej čiastke sú to príliš vysoké úroky.

Na trhu je dnes veľa overených poskytovateľov pôžičiek preto sa nemusíte báť v dnešnej dobe je žiadanie o pôžičku úplne bezpečné.