Bývanie v Bratislave čaká ďalší rozmach

Bratislava je ako hlavné mesto Slovenska prirodzeným ekonomickým centrom krajiny, ktoré ponúka najväčšie množstvo pracovných príležitostí. Tento fakt je jasný, či sa to niekomu páči, alebo nie. Preto je viac než logické, že ľudia z rôznych kútov krajiny sa do Bratislavy sťahujú za štúdiou či prácou. Ďalším dôsledkom tejto skutočnosti je vysoký dopyt po bývaní. Developeri na tento dopyt reagujú a preto aj teraz vznikajú nové bytové či polyfunkčné komplexy v Bratislave i prímestských častiach. Očakáva sa, že počet nových bytov presiahne rekordné hodnoty, pričom stavba a predaj nových bytov len stimulujú nové projekty. Stačí sa pozrieť, koľko „brownfieldov“ už dlhé roky nevyužite stojí a čaká na obnovu. Práve nové projekty bytov či domov môžu pomôcť skrášliť Bratislavu a zbaviť ju nevyužívaných plôch.

Niet preto divu, že nejeden realitný maklér v Bratislave má v týchto dňoch množstvo povinností s predajom bytov či domov nádejným zákazníkom. Treba rozlišovať medzi predajom úplne nových bytov, a potom medzi nájmom či predajom starších bytov, napríklad v panelákoch. Obe tieto činnosti sú rozdielne, pričom makléri musia presne vedieť, s akým typom zákazníkov sa stretávajú, a aké majú ich klienti požiadavky a očakávania. Toto je dôležité aj pre vás ako potenciálnych zákazníkov.

Pri hľadaní bývania v Bratislave sa stretnete s rôznymi ponukami na nájom či kúpu, pričom nie všetky budú úplne seriózne či úplné. Ako príklad spomeniem len rôzne nájmy, pri ktorých vám majiteľ bytu neoznámi rôzne skutočnosti (zatekanie, hluční susedia, vypadávajúci internet,…) a vy to zistíte až v čase používania, pričom zmluvu už máte podpísanú. Ak sa chcete takýmto prípadom vyhnúť, je fajn sa obrátiť na profesionálov v realitných kanceláriách, respektíve na realitných maklérov. Títo ľudia priam dokonale poznajú trh a vedia vám pomôcť či poradiť pri zháňaní ubytovania v našom hlavnom meste.