Automatické pohony pre každú garážovú bránu.

Rozhodli ste sa pre novú garážovú bránu, ale stále ste si nevybrali spôsob otvárania? Brány možno otvárať manuálne, ale samozrejme aj automaticky a nech sa už rozhodnete akokoľvek, stavte predovšetkým na kvalitu. Trhy dnes prinášajú niekoľko typov garážových brán a práve podľa typu brán si musíte vybrať aj správny druh pohonu.

Pre ktoré typy brán je vhodný elektrický pohon?

Za klasickú bránu považujeme dvojkrídlovú garážovú bránu, ktorá je vhodná vtedy, keď vnútorný priestor nedovoľuje umiestnenie mechanizmov na automatické otváranie. Otvára sa jednoducho kľučkou a treba myslieť aj na to, aby pred bránou bol dostatočný priestor na jej otvorenie.

Automatické pohony brán sa využívajú najmä v posledných rokoch, bývajú súčasťou takmer každej novostavby. Je možné ich nainštalovať takmer na každú bránu – využívajú sa pri sekčných, výklopných, ale aj dvojkrídlových brán. Ako sme už spomenuli, je dôležité si vybrať kvalitný pohon, ktorý bude fungovať bez problémov a bude vám dlho slúžiť. Elektrické pohony brán sú dnes na vysokej úrovni, brána sa ovláda diaľkovým ovládaním a je úplne bezpečná. Keď vypadne prúd, tak sa dá brána odblokovať, otvoriť a potom aj bezpečne uzamknúť.

Dnes sa často stretávame aj s využívaním slnečnej energie a inak to nie ej ani pri pohonoch brán. Áno, presne tak, aj pohon brán môže fungovať na solárnu energiu, kedy sa energia získava zo solárnych panelov, ktoré sú rozmiestnené pozemku.

Výber samotnej brány, ale aj pohonu je niekedy veľmi zložitý, preto ak si neviete vybrať a rozhodnúť sa, požiadajte o pomoc odborníkov, ktorí vám vysvetlia princíp fungovania pohonov a pomôžu s výberom.