Ako zvýšiť cenu nehnuteľnosti pred jej predajom

Rozhodli ste sa, že predáte svoju nehnuteľnosť a samozrejme by ste chceli dostať za ňu čo najviac peňazí? Tak potom dnešný článok bude pre vás, pretože si v ňom povieme ako zvýšiť cenu nehnuteľnosti tesne pred jej predajom.

Rekonštrukcia nie

Realitný maklér z firmy Re/max reality má jasno v tom, že zo všetkých možností čo môžete spraviť s nehnuteľnosťou pred jej predajom je celková rekonštrukcia najhorším možným riešením. Je to z toho dôvodu, že investícia do rekonštrukcie je väčšinou väčšia ako výsledný efekt.

Táto rada realitného makléra z firmy Re/max reality vychádza z dlhoročných skúseností. Kupujúci totiž radšej odchádzajú s pocitom, že za nehnuteľnosť niečo ušetrili a rekonštrukciu si spravia podľa svojich predstáv.

Vypratať všetko nepotrebné

Príprava nehnuteľnosti na predaj by mala mať podľa realitného makléra z firmy Re/max reality skôr estetický než funkčný charakter. Preto sa treba zamerať na to, aký dojem urobí byt či dom na kupujúceho. Začnite vypratávaním všetkého nepotrebného nábytku alebo doplnkov, ktoré ste časom nahromadili, a ktoré vytvárajú pocit preplnenej miestnosti.

Vymaľovať

Ak je to aspoň trochu možné, oplatí sa všetky miestnosti vymaľovať na bielo. Dodá to pocit čistého a svetlého bytu.

Drobné úpravy

Ak objavíte drobné chyby ako sú rozbité kachličky, poškriabané dvere, fľaky na koberci a podobne, je dobré dať tieto „chybičky krásy“ do poriadku, ak nie je investícia príliš vysoká. Tieto chybičky krásy“ totiž môžu zbytočne pokaziť dojem z bytu, ktorý je inak v dobrej kondícii. A vy nesmiete dopustiť, aby mal kupujúci pocit, že je byt v zlom stave.

Zhrnutie na záver

Ak ste rozmýšľali, že pred predajom svojej nehnuteľnosti spravíte celkovú rekonštrukciu, aby ste zvýšili hodnotu nehnuteľnosti, tak to určite nerobte. Efekt bude presne opačný.