Ako spoznať dobrý autoservis

Ako spoznať dobrý autoservis

Návšteva autoservisu neminie žiadneho majiteľa štvorkolesového miláčika. Keď má človek šťastie, potom ide o návštevy spojené len s výmenou pneumatík, a potom s bežnou údržbou (napríklad výmena oleja). Tí, ktorí majú toho šťastia menej, potom musia návštevu autoservisu riešiť kvôli rôznym poruchám na automobile.

Oplatí sa investovať viac a jazdiť s autom do značkového servisu alebo jednoducho tam, kde je to najbližšie? A sú vôbec tie značkové drahšie ako sa traduje? Je taký rozdiel v kvalite vykonanej práce?

Tak odpovede na tieto otázky sú závislé od typu porúch na aute. Ak ide o jednoduché opravy napríklad ako výmena žiarovky, výmena výfuku, oprava mechanizmu sťahovania zadného okna alebo výmena brzdových doštičiek, tak tam ten rozdiel v podstate nie je žiaden. A tak teda môžete dať svojho miláčika aj do neautorizovaného servisu, a ušetríte možno aj polovicu.

Naopak, ak potrebujete opraviť závažnejšie poruchy napríklad ako spojku či prevodovku, opraviť turbo alebo spraviť rozvody či hlavu motora, tak tam sa už neoplatí šetriť a je lepšie, ak to dáte spraviť do autorizovaného servisu. Budete mať istotu, že Vám to spravia kvalitne, lebo si nebudú chcieť poškodiť dobré meno. No tu už musíte rátať s tým, že si za to priplatíte.

Autoservis si teda vyberajte podľa toho čo potrebujete na aute opraviť. Nezabúdajte, že dobrý autoservis má dobré recenzie, dlhú tradíciu, kvalitné vybavenie a služby.