Ako spoznať dobrého realitného makléra

Ako spoznať dobrého realitného makléra

Plánujete predať svoju nehnuteľnosť, no nemáte na to čas, a tak to chcete zveriť na starosť realitnému maklérovi? No máte problém, že na trhu je dnes veľa realitných kancelárií a ich maklérov? Neviete ako zistiť, ktorý realitný maklér je dobrý? V dnešnom článku si povieme ako by taký maklér mal vyzerať.

Zmluva

Dobrý realitný maklér na vás hneď nevybalí ako prvé, že chce podpísať zmluvu o výhradnom zastupovaní. Netlačí na vás, aby ste ju v momente podpísali, ale dá vám čas na preštudovanie.

Provízia

Dobrý realitný maklér nezačne hneď ani tému provízie. Tú rieši až neskôr. Najprv sa zaujíma o samotnú nehnuteľnosť, ktorú chcete predať.

Rady

Dobrý realitný maklér, nepovie že stiahnem si váš inzerát a ponúknem ho mojím klientom. Dá vám rady, ako zväčšiť opticky priestor v byte, že veľa detských hračiek pôsobí rušivo, že veľa kvetov taktiež nepôsobí dobre a podobne.

Fotky

Dobrý realitný maklér má svojho profesionálneho fotografa, ktorý vie nafotiť nehnuteľnosť tak, že tie fotky oveľa ľahšie, a skôr zaujmú potenciálnych záujemcov. Musíte uznať, že profesionálne fotky a fotky, ktoré nafotíte vy nie sú to isté, aj keď zachytávajú to isté.

Z dobrého realitného makléra by ste mali mať pocit, že to nerobí len pre peniaze, ale že ho ta práca baví, a že vám chce pomôcť. Ak taký pocit z realitného makléra mať nebude alebo ako prvé ho bude zaujímať zmluva a provízia, hľadajte iného. Realitných maklérov je na trhu dosť, takže určite nájdete toho pravého.