Ako som sa dostal k práci realitného agenta

Byť realitným agentom má svoje klady aj zápory. Priznám sa, že výhody a prestíž tohto povolania som videl už ako malý chlapec, kedy som rozhodol, že sa ním stanem aj ja. Nevýhody a náročnosť tejto práce som okúsil až v neskoršom veku, no nemenil by som. Možno vás prekvapilo, keď som napísal, že o práci realitného makléra snívam už od detstva.

Jasné, nie je to povolanie, s ktorým by som sa mohol stretnúť v praxi a ani som sa nestretol. Monitorovanie a vyhľadávanie nehnuteľností podľa požiadaviek klienta sa pre mňa stalo top profesiou, po tom, ako som videl film, kde bol hlavným hrdinom práve realitný maklér. Bol bohatý, úspešný, navyše mal krásnu ženu a bombastické auto, takže bolo rozhodnuté.

Hoci som začal trochu zoširoka, rád by som sa s vami podelil o pracovné činnosti, ktoré ako realitný maklér v Bratislave dennodenne vykonávam. Moja práca v prvom rade spočíva v sprostredkovaní predaja, kúpy či prenájmu nehnuteľností, akými sú v prvom rade domy, byty, ale aj pozemky či nebytové priestory. Mojou úlohou, ako realitného agenta je vytvoriť také podmienky a príležitosti, aby došlo k zrealizovaniu realitného obchodu a to za pomoci všetkých dostupných prostriedkov a nástrojov.

Ako realitný agent v Bratislave naozaj nemám núdzu o prácu. Bratislava je nielen hlavným a najväčším slovenským mestom, ale aj mestom, kde je koncentrovaných najviac pracovných príležitostí, z čoho vyplýva aj potreba bývania a vtedy nastupujem ja.

Svojich klientov zastupujem a sprevádzam celým procesom realizácie realitného obchodu, snažím sa im pomôcť pri výbere tej správnej nehnuteľnosti a v neposlednom rade im poskytujem všetky potrebné informácie, ako aj garanciu svojich služieb. V našom fachu totiž považujeme za dobrého realitného agenta človeka, ktorý dokáže kvalifikovane a obozretne poradiť pri uzatváraní zmlúv.

 

Autor: Peter Jonáš – Re/Max reality