Ako si poradiť s likvidáciou spoločnosti

Ako si poradiť s likvidáciou spoločnosti

Neúspech – toto slovo nemusí nutne znamenať len niečo zlé. Spomeňte si aj na celosvetovo známych a úspešných ľudí, ktorí najprv museli padnúť, aby potom vytvorili niečo nové a veľké. To je možno aj príbeh vášho podnikania. Mali ste dobrý nápad, fajn myšlienku, no konečný výsledok nezodpovedal očakávaniam. Aj v takom prípade si však treba vedieť poradiť a všetko právne zabezpečiť.

Čo je to likvidácia spoločnosti?

Je to proces, ktorý zabezpečí právne hladký zánik vašej obchodnej spoločnosti. Nie je zase tak jednoduché zrušiť všetky dohody, záväzky či ďalšie veci, ktoré sa spájali s činnosťou vašej spoločnosti, ktorú hodláte zrušiť. Tento proces má tri fázy – prijatie rozhodnutia o zrušení spoločnosti a jej vstupe do likvidácie, likvidácia spoločnosti a výmaz z obchodného registra.

Dá sa to urobiť aj jednoduchšie

Predstavte si, že spomínané tri kroky by ste všetky museli osobne vybavovať. Znamenalo by to behanie po úradoch, vybavovanie rôznych potvrdení, návštevy úradov a podobne. Čiže v preklade kopa času, ktorý by ste využili zmysluplnejšie. Likvidácia spoločnosti sa dá zveriť na špecializovanú firmu, realizujúcu právne úkony. Vopred navyše platíte len 25 % z celkového poplatku za likvidáciu. A nemusíte sa o nič starať.

Koniec je nový začiatok

Nie je to klišé, naozaj to tak totiž býva! Ak niečo nefunguje, nedarí sa vám, je to zákonite odsúdené ku koncu. Platí to aj pri firmách, nie vždy sa totiž dá dosiahnuť úspech. Po likvidácii spoločnosti máte úplne voľné ruky. Neťaží vás nič z vašej minulosti a môžete sa bez problémov rozbehnúť do nového podnikateľského projektu. Veľa úspešných podnikateľov najprv padlo, aby potom prerazili s úspešným projektom. Zaradiť sa medzi nich môžete teraz aj vy. Stačí sa správne rozhodnúť a ak vaša spoločnosť momentálne neprosperuje, radšej ju zlikvidujte a obzerajte sa po svetlejších zajtrajškoch.