Ako sa popasovať s prerábkou kúpeľne? Poradíme vám!

Snívate o novej kúpeľni, ale bojíte sa prerábok? Je pravda, že rekonštrukcia bytového jadra patrí medzi tie zložitejšie – je zložitá na jednotlivé práce, čas, ale aj na peniaze. V prvom rade si musíte nájsť firmu, ktorá svoju prácu vykoná dobre s použitím kvalitných materiálov. Neschopní a lacní majstri vás totiž môžu vyjsť poradne draho.

Na čo všetko myslieť pri prerábaní bytového jadra?

Rekonštrukcia bytového jadra musí byť čo najmenej komplikovaná, efektívna a premyslená. V prvom rade chceme do kúpeľne dostať všetky potrebné komponenty, následne musíme myslieť aj na to, ako ich správne vybrať. Kúpeľňa nám totiž bude slúžiť roky a jej jednotlivé časti, ako vaňa, alebo umývadlo sa nemenia každý mesiac.

Čo všetko treba zvážiť pri rekonštrukcii kúpeľne?

Bytové jadro sa dá zmeniť na nepoznanie, ale musíte dobre premýšľať. Čo všetko treba zvážiť?

–          Premyslite si, či chcete samostatnú kúpeľňu, alebo vám bude vyhovovať kúpeľňa spojená s WC. Vo väčších bytoch je oddelená toaleta samozrejmosťou, pri malých je však často problém.

–          Ak máte bytové jadro malé, tak si dobre premyslite, či chcete do tohto priestoru nasilu natlačiť veľkú vaňu, alebo sa uspokojíte aj so sprchovým kútom.

–          Úložné priestory v kúpeľni sú veľmi vítané, ale nie vždy sa na ne nájde dostatok priestoru.

–          Práčka v kúpeľni. Áno, alebo nie?

Čoho sa vyvarovať?

Tak ako pri všetkých rekonštrukčných prácach, tak aj pri prerábke bytového jadra sa môžete dostať do určitých komplikácii. Firmu, ktorá rekonštrukcia vykoná, si nevyberajte podľa ceny. Lacní majstri sú lacní z určitých dôvodov a ani pri predražených cenách sa nemôžete spoľahnúť na kvalitne urobenú prácu. Vyberte si podľa referencií. Je dôležité, aby ste si zaobstarali solídnu firmu, ktorá vie, čo robí. Vyvarujte sa firmám, ktoré sľubujú hotové skvosty v nereálne krátkom čase, pretože tieto firmy nerobia prácu poriadne a nedodržujú správne postupy, čo vedie k problémom.