Aké možnosti majú mladí ľudia?

Úver pre mladých je finančným produktom viacerých bankových, ako aj nebankových spoločností. Kým v niektorých inštitúciách je tento typ produktu primárne určený pre mladých ľudí, v iných bankách či nebankových inštitúciách ide o produkt, ktorý je dostupný tak mladým ľuďom, ako aj ostatným klientom. Okrem úveru pre mladých je na medzi mladšími ročníkmi obľúbená aj mladomanželská pôžička či úver na čokoľvek. Pre študujúcich mladých ľudí je najvýhodnejšou možnosťou študentský úver pre mladých, ako aj kontokorentný úver, ktorý je naviazaný na zvýhodnený účet pre mladých či na študentský účet. Hoci tento typ úveru poskytujú viacerí poskytovatelia, ich charakteristickými vlastnosťami sú výhodnejšie tak finančné, ako aj nefinančné či úrokové podmienky.

Odborníci však každoročne upozorňujú na nekalé praktiky mnohých nebankových inštitúcií, od ktorých si mladí ľudia či študenti v prípade núdze často požičiavajú. Výhodu úveru či pôžičky od nebankovej spoločnosti sú peniaze ihneď či do 24 hodín, no ide o pomoc za nekresťanský úrok. Úver pre mladých je možné získať za zvýhodnených podmienok, medzi ktorými dominuje dosiahnutie plnoletosti. Práve z tohto dôvodu bola prednedávnom schválená novela zákona o nebankových spoločnostiach, na základe ktorej dostávajú licenciu na poskytovanie úverov iba tie, ktoré spĺňajú prísne legislatívne podmienky.

Mladí ľudia však môžu využiť aj ponuky viacerých stabilných a spoločensky zodpovedných bánk pôsobiacich na internete. O pôžičku v ZUNO môžete požiadať prostredníctvom internetu či už ste alebo nie ste ich klientom. Po vyplnení a odoslaní žiadosti o pôžičku sa vám ZUNO ozve do troch dní a kuriér vám doručí zmluvu na podpis. Odmenou vám bude najvýhodnejšia pôžička na trhu a možnosť získať až 20 000€. Bonusom je férový prístup či splátkové prázdniny.