Aká je situácia na trhu s bytmi v Bratislave?

Do Bratislavy prakticky každý mesiac prichádzajú noví a noví ľudia. Či už sa to týka študentov, ktorí tu študujú, alebo ľudí, ktorí do hlavného mesta prichádzajú za pracovnými príležitosťami. Tento efekt je prirodzený, Bratislava má vyššiu ekonomickú silu, než iné regióny Slovenska, a týka sa to aj počtu pracovných príležitostí. S tým súvisí vysoký dopyt po bývaní, pričom ponuka zatiaľ našťastie tento dopyt stíha pokrývať. Bytov a domov je tak dostatok, ako to ale vnímajú samotní zákazníci? K tomu sa dostaneme v najbližších riadkoch.

Čo si ako zákazník môžete priať pri príchode do nového mesta, hľadajúc byt a primerane kvalitné ubytovanie? V prvom rade zrejme riešite vaše finančné možnosti, t.j. koľko si za kúpu bytu či domu môžete dovoliť minúť. Toto je faktor, ktorý nijako neovplyvnia realitní makléri či predajcovia realít, za finančné možnosti je totiž zodpovedný každý sám. Potom je tu aspekt lokality a vybavenia bytu. Nemusí sa nutne spájať len s finančnými možnosťami. Niektorí si totiž naozaj potrpia na kvalitu, a preto sa ubytujú v lepšej lokalite či v lepšie vybavenom byte. Bratislava takéto byty, resp. domy samozrejme ponúka a vy tam môžete bývať naozaj na vysokej úrovni.

A teraz sa dostávame už k samotnej situácii pri bytoch v Bratislave. Zameriame sa na byty, tie sú dostupnejšie pre bežných zákazníkov, ktorí hľadajú prenájmy či rýchle ubytovanie. V súčasnosti sa predaj bytov v Bratislave drží na dobrej úrovni, dopyt existuje, ponuka taktiež a ľudia si s radosťou zakupujú bývanie vo viacerých lokalitách po celom meste. Prispieva k tomu oživenie ekonomiky po prehrmení finančnej krízy, čo spôsobilo realitný boom a stavbu nových bytov a celých realitných projektov.

Oživenie realít znovu rozprúdilo celý trh a pozitívne tak z neho profituje ekonomika Bratislavy i krajiny. Vy ako zákazníci si môžete vyberať zo širšej ponuky, navyše v súčasnosti nájdete aj množstvo inzerátov na byty prostredníctvom internetu.